Kultura Al-Andalus w Granadzie, Hiszpania

Oferujemy program związany z kulturą andaluzyjską w Granadzie, Andaluzja.

Pojawienie się arabów na półwyspie iberyjskim w 711 roku umożliwiło powstanie cywilizacji, która wywarła ogromny wpływ nie tylko za pomocą budynków takich jak Alhambra w Granadzie, ale także wywarła piętno na zwyczajach społecznych i w uprawie ziemi. Al Ándalus stał się najbardziej ekskluzywnym terytorium Europy Wschodzniej.


Wielkośćla Alhambra sprawia, że tysiące podróżników z całego świata odwiedzają Granadę corocznie. Niniejszy budynek jest najważniejszym i najpiękniejszym z budynków wybudowanych przez Islam na świecie. Nie mniej jednak, dla tych, których interesuje arabska przeszłość, Granada ma więcej do zaoferowania, niż pałac Palacios Nazaríes. Os czasów Al-Andalus do teraźniejszych mieszkańców muzułmańskich, historia przesycona jest aromatem miętowej herbaty i relaksujących łaźni arabskich. Granada jest miastem, gdzie możesz wgłębić się w kulturę arabską bez opuszczania Hiszpanii.


Wpływ arabski pozostawił swoje ślady w całym mieście. Nie mniej jednak istnieje dzielnica, w której wymieszanie się sztuki muzułmańskiej i architektury hiszpańskiej widoczne jest jeszcze bardziej: Albaicín, położony jest na jednym ze zboczy Alhambry.
W dzielnicy tej oddycha się światem arabskim. Podczas spaceru, ma się wrażenie, że znajduje się w marokańskim Zoco: dzięki muzyce, którą słychać w sklepach, ze względu na herbaciarnie i sklepy w którychsprzedawane są marokańskie herbaty i wyroby.

Wieczorami, organizowanie jest zwiedzanie Alhambry, dzielnicy arabskiej Albaicín wraz z jej meczetem i łaźniami arabskimi. Program zwiedzania wzbogacony jest o zajęcia o sztuce muzułmańskiej i tradycyjnej andaluzyjskiej kuchni.

Program: jako dodatek do intensywnego kursu, popołudniowy program, od poniedziałku do piątku.
Poziomy: B1/B2/C1/C2.
Data rozpoczęcia: w każdy poniedziałek.
Czas trwania: 1 tydzień.
Rozkład godzinowy: nieokreślony.

Cena 375 €

Kultura andaluzyjska w Granadzie   Kultura andaluzyjska w Granadzie

Instituto Cervantes Instituto Cervantes Diplomas de español DELE del Instituto Cervantes. SIELE.org TANDEM International EEA FEDELE Erasmus+ UCAM Camara Madrid Bildungsurlaub CSN
Este sitio Web utiliza cookies para asegurar la mejor experiencia al usuario. Si continúa navegando, consideramos que acepta su uso. Puede obtener más información en nuestra política de cookies OK
powered by webEdition CMS